Men's stainless steel watch with day and date calendar on black dial
| Specification | |
| Movement | Swiss |
| Case Size | W - 29 mm x H - 38 mm |
| Band Size | 20 mm |
| Dial Color | Black |
| Band | Stainless Steel |
| Water Resistant | 3 ATM |
| Color Code | Steel |
| Crystal | Mineral |
Men's stainless steel watch with day and date calendar on black dial
| Specification | |
| Movement | Swiss |
| Case Size | W - 29 mm x H - 38 mm |
| Band Size | 20 mm |
| Dial Color | Black |
| Band | Stainless Steel |
| Water Resistant | 3 ATM |
| Color Code | Steel |
| Crystal | Mineral |